Antik Frankenstein Böcek
TEL : 0 232 256 26 52

Antik Frankenstein Böcek

Antik Frankenstein Böcek Antik Frankenstein Böcek Anka İlaçlama

Bilimadamları amber içerisinde sıkışmış, çok fazla gizemli 100 milyon yıllık bir böcek keşfettiler. Şu ana kadar kimsenin görmediği ve bilmediği ve şimdiki böcek sınıflarına sokamadığı bu böceğin, dünyada yaşamış diğer böceklerden çok farklı bir yapısı vardı. Aptenoperissus burmanicus adı verilen tuhaf böcek, birçok diğer canlının bir laboratuvar da bir araya getirilmiş hali gibi duruyordu.

Bu böceğin kanatları yoktu. Çekirge bacaklarına, hamamböceği gövdesine, karınca antenlerine sahip bu böceği tanımlamakta bilim adamları çok şaşkın kaldı.

Sonuçta, cretaceous çağında yaşadığı düşünülen bu böcek için bilim adamları yeni bir tür sınıf oluşturdular. Araştırmacılar Hymenoptera düzeni içinde yeni aile sınıflandırması Aptenoperissidae'yi yarattılar.

Bu nedenle, arı ve eşekarısı gibi diğer üyeleri ile uzaktan ilgili bu yeni türün şimdilik tek üyesi bu böcek oldu. Araştırmacılar, Cretaceous Research dergisinin önümüzdeki sayısında, o ailede bilinen tek tür olduğunu söyleyecekler.

Araştırmacılar bu durumu şu şekilde açıkladı; "Güçlü arka bacaklarına odaklandıysanız, bir çekirge diyebilirsiniz, antenleri karınca gibi, karın karmaşığı daha çok bir hamamböceği gibi görünüyordu, ancak yüz çoğunlukla bir eşekarısı gibi görünüyordu ve nihayetinde uzlaştığımız nokta Hymenoptera ailesi oldu."

Araştırmacılar bu tuhaf canlının yaşam tarzı hakkında da kendisi kadar nispeten az şey biliyor. Araştırmacılar muhtemelen yumurtalarını bırakmak için zeminde sürünerek toprağı taradığını ve beslenmek için dikenlerini kullandıklarını düşünüyorlar.

Araştırmacılar, böceklerin neden neslinin tükendiğini tam olarak belli olmadığını ama uçamamasının bir neden olarak görülebileceğini söylediler.

Her iki durumda da, yaratık öldüğünde, bu, evrimsel bir çıkmaz haline gelmiş durumda. Çünkü bu esrarengiz böcek için yakın geçmişte ya da şimdiki zamanda bilinen yakın akrabaları yok.

Okunma 3389 defa

İzmir Anka Böcek İlaçlama, Haşere, Fare, Yılan Mücadelesi ve Çevre Sağlığı Hizmetleri İzmir kökenli, biyosidal ürün uygulama belgeli uzman kadroya sahip, sağlık bakanlığı onaylı insan sağlığına zararlı olmayan ürünler kullanan yetkin ilaçlama firmasıdır. Resmi facebook sayfamız olan Anka Böcek İlaçlama sayfamızdan da güncel kampanyaları, ilginç haberler ve böceklerin ilginç dünyalarını "Sayfamızı Beğenerek" takip edebilirsiniz. Böcek ve diğer zararlılar ile ilgili aklınıza takılan her türlü soruları sormak ve yardım istemek için web sayfamız olan www.ankailaclama.com üzerinden e-mail yoluyula ulaşabileceğiniz gibi veya haşere ilaçlamanın özel telefonu olan ALO ANKA (0 232 256 26 52- ALO ANKA) yı tuşlamanız yeterli olacaktır.

İzmir Anka Böcek İlaçlama, Haşere İlaçlama, Pest Kontrol, Fare ve Yılan Mücadele Firması

Bu site içerisinde yer alan insan sağlığına etki edebilecek böcek ilaçlama, haşere kontrolüne dair bilgi ve uygulamalar, Anka Böcek İlaçlama ve Haşere Kontrol Firmasının, konusunda sertifika ve yasal yetki sahibi uzmanları tarafından uygulanmaktadır. Böcek ilaçlama ve haşere kontrolüne dair tüm bu uygulama bilgileri, site kullanıcıları tarafından bilgilendirme ve uzmana danışma tavsiyesi olarak değerlendirilmelidir. Profesyonel ve sertifikalı uzmanlar tarafından uygulanması zorunlu uygulamaları eyleme dönüştürmeleri halinde oluşabilecek maddi ve manevi zararların farkında olmaları gerekmektedir. Bu tür yanlış anlaşılıp uygulanan eylemlerden dolayı Anka Böcek İlaçlama ve Haşere Kontrol Firması suçlanamaz, yasal yaptırım uygulanamaz.

Telefon

Telefon
0 232 256 ANKA
Telefon
0 232 256 26 52
GSM
0 543 415 01 69