Yararlı Böcekler, Bahçenizi Koruyor!
TEL : 0 232 256 26 52

Yararlı Böcekler, Bahçenizi Koruyor!

Yararlı Böcekler Yararlı Böcekler Anka İlaçlama

Her ne kadar adı bile çoğu insanı tiksindirsede bütün böcekler zararlı değildir. Çinliler gibi mutfağımıza sokmasakta bahçemizde olmasından rahatsız olmamamız gereken böcekler var, Sizi istemediğiniz böcek türlerinden kurtaran bahçe bitki ve peysajınızı kurtaran böcekleri tanıyalım. Sadece bal arısının Amerika Birleşik Devletleri ekonomisine katkısı yaklaşık 16 milyar dolar. Türkiye'de ise arıcılığın bir üretim dalı olarak bal ve balmumu üretimiyle ülke ekonomisine doğrudan katkısı 160 trilyon TL. civarındadır. Tozlaşma yolu ile ekonomiye olan katkısının bal ve balmumu ile sağlanan katkının en az 10-15 katı olduğu dikkate alındığında arıcılık bu yolla ülke ekonomisine 1.6-2.4 katrilyon TL katkı sağlamaktadır. Ayrıca, büyük çoğunluğu kırsal kesimde yaşayan ve yeterli toprağı olmayan 150.000 dolayındaki kişi için istihdam kaynağı olması arıcılığın ülkemiz ekonomisi yönünden önemini ortaya koymaktadır. Ekonomik olarak, arıcılığın gelişmesi arıcılık sektörü için gerekli arı, ana arı, kovan, bal süzme makinesi, temel petek, arıcılık malzemeleri ve ambalaj maddelerinin üretildiği sanayi iş kollarının ortaya çıkmasına ve bu alanda istihdamın sağlanmasına yardımcı olur. Dünyadaki en kaliteli bal, çok sayıda çiçek türüne sahip olması nedeniyle Türkiye’de elde edilmektedir. Dünyadaki çiçek türlerinin 3/4’ü Türkiye’de bulunmaktadır. 

Yeşil dallar: "Yaprak aslanları" olarak da bilinen lacewing, en ünlü yararlı böceklerden biridir. Düzinelerce yaprak bitleri yiyebilecekleri vahşi bir yırtıcıdırlar. Ayrıca bitkiler, beyaz sinekler, mealybugs, tırtıllar ve pulları kullanırlar. Onları tatlı bir alyssum, angelica ve kozmos ekip dikerek bahçenizde kalmalarını sağlayın. Ayrıca nektar ve bitki polenleri ile beslenirler.
 
Damned Bugs: Donuk kahverengi renkleri nedeniyle çevreleriyle iyi uyum sağlarlar. Onların avı kapmak için kullandıkları kalınlaştırılmış ön bacakları oldukça ölümcüldür. Yapraklar, yaprak bitleri, incir böcekleri, küçük tırtıllar ve diğer yumuşak gövdeli böcekler ile beslenirler.
 
Zemin böcekleri: Geceleri yırtıcı bir avcıdır. Ancak aslında işi bitiren böceğin larvalarıdır, tek bir larva 50'den fazla tırtıl yiyebilir, Ayrıca salyangoz, lahana kurtçuğu, kurt kurdu ve salyangozları da avlarlar. Toprak böcekleri, hızlı hareket eden yırtıcıdır ve toprak çanak çömlekleri avlamak için güçlü çenelerini kullanırlar.
 
Parazit Wasp: Braconid wasp olarak da bilinirler, minicik ama ölümcül böceklerdir. Yetişkin dişi, avının bedeninin içine yumurta bırakır ve sonunda besin olur. Onların her zamanki kurbanları kene kurdu, domates kornworm, lahana ringerler, keten güvesi ve diğer zararlı böceklerdir. Ayrıca yonca gibi minik çiçeklerin nektarlarını besliyorlar.
 
Kız böcekleri: Lahdin böceği olarak da bilinir. Hem yetişkinler hem de larvalar, en sevdikleri yaprak bitlerini avlarlar. Ömrü boyunca, tek bir böcek, 5.000 yaprak biti yiyebilir.
 
Tachinid Sinekleri: Tüylü bir kara sineğe benzerler tırtıllara ve böceklere saldırıyorlar. Tacinids, yumurtalarını avları üzerine koyan parazit böceklerdir. Yumurtalar yumurtadan çıktıklarında, larvalar kurbanlarına doğru uzanır ve içlerinden yiyip bitirirler. Tachinid sineklerini, maydanoz ve dereotu gibi bitki bitkilerle bahçenize çekebilirsiniz.
 
Syrphid Flies: Çoğu zaman çiçeklerin üstünde gezindikleri zaman görüldüğü için gezinme sinekleri olarak da bilinirler. Sarı ve siyah çizgileri ile çoğu zaman sersemlemiş arılarla karıştırılırlar, ancak bitkileri tozlaştırırlar. Yaprak bitleri ve mealybug'ları avlamaktan hoşlanırlar. Syrphid larva, yaprak bitinin gizlendiği yerde kıvrık tırmıklarla sıkışır. Bir larva ayda yüzlerce yaprak biti yemeye muktedirdir.
 
Bahçe zararlılarını doğal yollarla kontrol altında tutmak için verdiğimiz bir kaç örneğin yanında, resmi facebook hesabımız Anka böcek ilaçlama hesabımızdanda böcek yiyen bitkilere ulaşabilirsiniz. Yine de yakınımda asla böcek görmek istemiyorum diyorsanız, Anka pest control bahçenizdeki böceklere karşı, bitki türlerine uygun ilaçlar ve uygulamalar eşliğinde sizin sorun ve sorumluluklarınızı üstlenmektedir. Ücretsiz keşif ve bilgi için iletişime geçebilirsiniz.
 
Okunma 7255 defa

İzmir Anka Böcek İlaçlama, Haşere, Fare, Yılan Mücadelesi ve Çevre Sağlığı Hizmetleri İzmir kökenli, biyosidal ürün uygulama belgeli uzman kadroya sahip, sağlık bakanlığı onaylı insan sağlığına zararlı olmayan ürünler kullanan yetkin ilaçlama firmasıdır. Resmi facebook sayfamız olan Anka Böcek İlaçlama sayfamızdan da güncel kampanyaları, ilginç haberler ve böceklerin ilginç dünyalarını "Sayfamızı Beğenerek" takip edebilirsiniz. Böcek ve diğer zararlılar ile ilgili aklınıza takılan her türlü soruları sormak ve yardım istemek için web sayfamız olan www.ankailaclama.com üzerinden e-mail yoluyula ulaşabileceğiniz gibi veya haşere ilaçlamanın özel telefonu olan ALO ANKA (0 232 256 26 52- ALO ANKA) yı tuşlamanız yeterli olacaktır.

İzmir Anka Böcek İlaçlama, Haşere İlaçlama, Pest Kontrol, Fare ve Yılan Mücadele Firması

Bu site içerisinde yer alan insan sağlığına etki edebilecek böcek ilaçlama, haşere kontrolüne dair bilgi ve uygulamalar, Anka Böcek İlaçlama ve Haşere Kontrol Firmasının, konusunda sertifika ve yasal yetki sahibi uzmanları tarafından uygulanmaktadır. Böcek ilaçlama ve haşere kontrolüne dair tüm bu uygulama bilgileri, site kullanıcıları tarafından bilgilendirme ve uzmana danışma tavsiyesi olarak değerlendirilmelidir. Profesyonel ve sertifikalı uzmanlar tarafından uygulanması zorunlu uygulamaları eyleme dönüştürmeleri halinde oluşabilecek maddi ve manevi zararların farkında olmaları gerekmektedir. Bu tür yanlış anlaşılıp uygulanan eylemlerden dolayı Anka Böcek İlaçlama ve Haşere Kontrol Firması suçlanamaz, yasal yaptırım uygulanamaz.

Telefon

Telefon
0 232 256 ANKA
Telefon
0 232 256 26 52
GSM
0 543 415 01 69