Evinizi Kışın Böcekler ile Paylaşmayın

Kış ayları ile beraber sıcaklıkların düşmesi, böcek ve zararlıların da yolculuk hazırlıklarına başlamasına neden olur. Eğer önlem almazsanız dışarıya göre daha sıcak olacak evleriniz, onların mükemmel habitatına bir anda dönüşebilir. Bu duruma engel olmak için yapılacak ve yapılmayacaklar listesi hazırladık.

Bunları Yapın,

1 ) Giriş ve Çıkışları mühürleyin.

Hava sıcaklıklarının düşmesi ile beraber binaların özellikle ısı alan batı ve güney duvarları böcekler için giriş yolları aradıkları yollardır. Buralardaki çatlak ve boşlukları doldurmak istiladan kurtulmanın ilk aşamasını oluşturur.

2 ) Pencere ve kapılardaki delikleri kapatın.

Pencere ve kapıları kapattıktan sonra tekrar kontrol edin. Herhangi bir hava akımı yakaladığınızda buraları yama kitleri ile kapatın. Bu ısı tasarrufunuza da iyi gelecektir.

3) Klimaları, dışarıya açılan boruları mühürleyin.

Sıcak hava da mecburen kullandığınız klimaların eğer kullanmıyorsanız dış ünitelerini kapatın. Dış ünitelerden evinizin içine olan bağlantı olduğunu biliyorsunuz. Bunu böceklerde biliyor. Bu mümkün değilse yalıtımlarına dikkat edin. Evinize gelen tüm boru giriş çıkışlarında var olan delik ve boşlukları mühürleyin.

4 ) Evinizin dış aydınlatmalarının konumlarını kontrol edin.

Evinizin dış aydınlatması bir böcek çeken gibi hareket eder. Özellikle balkon ve sundurmalardaki ışıkların konumunu iyi ayarlamanız gerek. Pencere ve kapıya çok yakın ışık koymayın.

5) Anka'dan yardım alın.

Anka gibi bir profesyonel uzman ekibi çağırın. Evinizin giriş çıkışlarına böcekleri uzak tutacak kalıcı uygulamalar yapalım ki kış boyunca eviniz kendini savunabilsin.

Bunları Yapmayın,

1) Elektrik süpürgesi işlerini veya süpürme işlerini ertelemeyin.

Süpürge ve elektrik süpürgesi ile savaşa hazırlanın. Ancak elektrik süpürgesini kullandıktan sonra torbasını boşaltmadan bırakmayın. Eğer müstakil bir evde iseniz, bu çöpü de uzak bir alana ağzı bağlı atın. Her türlü toz kokusu böcekleri çeker.

2) Kapalı alanları ilaca boğan sis gibi uygulamalardan kaçının

Kesinlikle sis uygulamalarından kaçının. Bu başka sorunlara sebep olacaktır. Bu böcek sorununu daha da arttırır. Bu sefer ölü böcekleri yemek isteyen diğer böcekler ile sorunlarınız olacaktır.

Özetle böcekler evleri kışı geçirmek için istila ederler. Bu imkanı veren tüm giriş ve çıkışları kontrol altına alırsanız büyük bir adım atmış olursunuz.

Okunma 8647 defa