Evinizi Kışın Böcekler ile Paylaşmayın
TEL : 0 232 256 26 52

Evinizi Kışın Böcekler ile Paylaşmayın

Kış ayları ile beraber sıcaklıkların düşmesi, böcek ve zararlıların da yolculuk hazırlıklarına başlamasına neden olur. Eğer önlem almazsanız dışarıya göre daha sıcak olacak evleriniz, onların mükemmel habitatına bir anda dönüşebilir. Bu duruma engel olmak için yapılacak ve yapılmayacaklar listesi hazırladık.

Bunları Yapın,

1 ) Giriş ve Çıkışları mühürleyin.

Hava sıcaklıklarının düşmesi ile beraber binaların özellikle ısı alan batı ve güney duvarları böcekler için giriş yolları aradıkları yollardır. Buralardaki çatlak ve boşlukları doldurmak istiladan kurtulmanın ilk aşamasını oluşturur.

2 ) Pencere ve kapılardaki delikleri kapatın.

Pencere ve kapıları kapattıktan sonra tekrar kontrol edin. Herhangi bir hava akımı yakaladığınızda buraları yama kitleri ile kapatın. Bu ısı tasarrufunuza da iyi gelecektir.

3) Klimaları, dışarıya açılan boruları mühürleyin.

Sıcak hava da mecburen kullandığınız klimaların eğer kullanmıyorsanız dış ünitelerini kapatın. Dış ünitelerden evinizin içine olan bağlantı olduğunu biliyorsunuz. Bunu böceklerde biliyor. Bu mümkün değilse yalıtımlarına dikkat edin. Evinize gelen tüm boru giriş çıkışlarında var olan delik ve boşlukları mühürleyin.

4 ) Evinizin dış aydınlatmalarının konumlarını kontrol edin.

Evinizin dış aydınlatması bir böcek çeken gibi hareket eder. Özellikle balkon ve sundurmalardaki ışıkların konumunu iyi ayarlamanız gerek. Pencere ve kapıya çok yakın ışık koymayın.

5) Anka'dan yardım alın.

Anka gibi bir profesyonel uzman ekibi çağırın. Evinizin giriş çıkışlarına böcekleri uzak tutacak kalıcı uygulamalar yapalım ki kış boyunca eviniz kendini savunabilsin.

Bunları Yapmayın,

1) Elektrik süpürgesi işlerini veya süpürme işlerini ertelemeyin.

Süpürge ve elektrik süpürgesi ile savaşa hazırlanın. Ancak elektrik süpürgesini kullandıktan sonra torbasını boşaltmadan bırakmayın. Eğer müstakil bir evde iseniz, bu çöpü de uzak bir alana ağzı bağlı atın. Her türlü toz kokusu böcekleri çeker.

2) Kapalı alanları ilaca boğan sis gibi uygulamalardan kaçının

Kesinlikle sis uygulamalarından kaçının. Bu başka sorunlara sebep olacaktır. Bu böcek sorununu daha da arttırır. Bu sefer ölü böcekleri yemek isteyen diğer böcekler ile sorunlarınız olacaktır.

Özetle böcekler evleri kışı geçirmek için istila ederler. Bu imkanı veren tüm giriş ve çıkışları kontrol altına alırsanız büyük bir adım atmış olursunuz.

Okunma 7919 defa

İzmir Anka Böcek İlaçlama, Haşere, Fare, Yılan Mücadelesi ve Çevre Sağlığı Hizmetleri İzmir kökenli, biyosidal ürün uygulama belgeli uzman kadroya sahip, sağlık bakanlığı onaylı insan sağlığına zararlı olmayan ürünler kullanan yetkin ilaçlama firmasıdır. Resmi facebook sayfamız olan Anka Böcek İlaçlama sayfamızdan da güncel kampanyaları, ilginç haberler ve böceklerin ilginç dünyalarını "Sayfamızı Beğenerek" takip edebilirsiniz. Böcek ve diğer zararlılar ile ilgili aklınıza takılan her türlü soruları sormak ve yardım istemek için web sayfamız olan www.ankailaclama.com üzerinden e-mail yoluyula ulaşabileceğiniz gibi veya haşere ilaçlamanın özel telefonu olan ALO ANKA (0 232 256 26 52- ALO ANKA) yı tuşlamanız yeterli olacaktır.

İzmir Anka Böcek İlaçlama, Haşere İlaçlama, Pest Kontrol, Fare ve Yılan Mücadele Firması

Bu site içerisinde yer alan insan sağlığına etki edebilecek böcek ilaçlama, haşere kontrolüne dair bilgi ve uygulamalar, Anka Böcek İlaçlama ve Haşere Kontrol Firmasının, konusunda sertifika ve yasal yetki sahibi uzmanları tarafından uygulanmaktadır. Böcek ilaçlama ve haşere kontrolüne dair tüm bu uygulama bilgileri, site kullanıcıları tarafından bilgilendirme ve uzmana danışma tavsiyesi olarak değerlendirilmelidir. Profesyonel ve sertifikalı uzmanlar tarafından uygulanması zorunlu uygulamaları eyleme dönüştürmeleri halinde oluşabilecek maddi ve manevi zararların farkında olmaları gerekmektedir. Bu tür yanlış anlaşılıp uygulanan eylemlerden dolayı Anka Böcek İlaçlama ve Haşere Kontrol Firması suçlanamaz, yasal yaptırım uygulanamaz.

Telefon

Telefon
0 232 256 ANKA
Telefon
0 232 256 26 52
GSM
0 543 415 01 69