Tesbih Böceği
TEL : 0 232 256 26 52

Tesbih Böceği

Tesbih Böceği Tesbih Böceği Anka Böcek İlaçlama
Malacostraca sınıfından sayılan tesbih böceği, suda ve karada yaşama becerisine sahiptir. 7 adet çift bacağa sahip olan böceğin fosillerine 300 milyon yıl önce rastlanmıştır. 45 cm'e kadar değişik boylarda görülen böceğin yaklaşık 10 bin farklı türü olduğu bilinir. Tehlikeyi hissettiği an kendini yuvarlayarak koruma altına alan tesbih böceği, tanımadıkları bir yerden görecekleri temasla kapanır ve bölgeyi yuvarlanarak terk eder.
Genel olarak bakıldığında bahçede yaşamayı tercih eden tür, nemli ve rutubetli olan her bölgede hayatta kalabilir. Vücutlarında su tutma özelliği bulunmayan böcekler özellikle bahçelerin sulandığı anda ortaya çıkar. Mevcut hava şartları altında dış ortamda yaşamını devam ettiremeyeceğini anlayan tesbih böcekleri, bodrum katlar ve tavan aralarında da yaşamlarını sürdürebilir. Kapalı alanlarda kaldıkları zamanlarda yiyecek bulabilmek için mutfakları tercih eden böcek istilasından korunmak için etkili yöntemler bulmak ve profesyonel anlamda yardım almak gerekir.

Tesbih Böceği Eve Nasıl Girer?


Kapalı ve nemsiz olmayan ortamlarda uzun süre hayatını devam ettiremeyen tesbih böceği, ev ve iş yerine kapı, pencere ve kayar camlı alanlardan kolay bir şekilde girebilir. Mart ve Nisan ayında yoğun olmak üzere yılın her döneminde çiftleşmeye müsait olan tür, maksimum 7 haftalık kuluçka süresinin sonunda dişilerin kesesinden çıkarak olgunlaşmaya başlar. 3 yıla kadar yaşayabilen böcekler, yılda en az iki kere 30 ile 40 yumurta vererek çoğalmasını devam ettirir.

Tesbih Böceklerinin Beslenme Tercihi


Nemli alanlarda yaşam kalitesini artıran böcekler en sık; saksı altı, çöp kutusu çevresi, ağaç kütüğü ve lavabo çevresinde gizlenir. Ekili alanlarda ise kuru otların dibinde görülen haşere, organik atıkların yanı sıra çürüyen bitkileri de çok sever. Sahip oldukları nemi uzun süre koruyabilmek için genellikle karanlıkta ortaya çıkan böcek, dış mekanlar kadar iç mekanlarda da görülür.
Tesbih böceğiyle mücadelenin ilk kuralı yaşam alanlarının, üreme yerlerinin ve saklandıkları bölgelerin doğru tespit edilmesidir. Özellikle bahçeli alanlarda yaşayanlar kış mevsiminde kullanmak için muhafaza ettikleri odunları kapalı ve yüksek alanlarda tutmalıdır. Tahta, taş ve ağaç kütüğünde kolay bir şekilde saklanabilen böcek, eve bu malzemeler yardımıyla kolay bir şekilde transfer olabilir. Sonbaharda bahçelerde biriken kuru yaprakların da düzenli olarak toplanması ve evden uzağa atılması önerilir.

Tesbih Böceğiyle Mücadele


Tıkalı olmayan yağmur olukları, drenajın sorunsuz çalışması ve nemli ortamların daima temiz tutulması bu böcek türünün istenmeyen bölgelerden uzak durmasını sağlayacak en basit tedbir olarak sayılabilir. Botanik ilaçları bu böcekle yapılan mücadelede etkili olsa da hatalı bir kullanım bitkilere ve doğru yoldan bahçeye zarar verebilir. Binanın veya evin içinde tesbih böceğinin sayısında bir artış görülüyorsa bu yakın bir çevrede ciddi bir böcek yuvası olduğunun işaretidir. Bu böcekten korunmanın en etkili yolu öncelikle dış çevrede gereken temizlik önlemlerinin alınmış olmasıdır.
Okunma 11924 defa

İzmir Anka Böcek İlaçlama, Haşere, Fare, Yılan Mücadelesi ve Çevre Sağlığı Hizmetleri İzmir kökenli, biyosidal ürün uygulama belgeli uzman kadroya sahip, sağlık bakanlığı onaylı insan sağlığına zararlı olmayan ürünler kullanan yetkin ilaçlama firmasıdır. Resmi facebook sayfamız olan Anka Böcek İlaçlama sayfamızdan da güncel kampanyaları, ilginç haberler ve böceklerin ilginç dünyalarını "Sayfamızı Beğenerek" takip edebilirsiniz. Böcek ve diğer zararlılar ile ilgili aklınıza takılan her türlü soruları sormak ve yardım istemek için web sayfamız olan www.ankailaclama.com üzerinden e-mail yoluyula ulaşabileceğiniz gibi veya haşere ilaçlamanın özel telefonu olan ALO ANKA (0 232 256 26 52- ALO ANKA) yı tuşlamanız yeterli olacaktır.

İzmir Anka Böcek İlaçlama, Haşere İlaçlama, Pest Kontrol, Fare ve Yılan Mücadele Firması

Bu site içerisinde yer alan insan sağlığına etki edebilecek böcek ilaçlama, haşere kontrolüne dair bilgi ve uygulamalar, Anka Böcek İlaçlama ve Haşere Kontrol Firmasının, konusunda sertifika ve yasal yetki sahibi uzmanları tarafından uygulanmaktadır. Böcek ilaçlama ve haşere kontrolüne dair tüm bu uygulama bilgileri, site kullanıcıları tarafından bilgilendirme ve uzmana danışma tavsiyesi olarak değerlendirilmelidir. Profesyonel ve sertifikalı uzmanlar tarafından uygulanması zorunlu uygulamaları eyleme dönüştürmeleri halinde oluşabilecek maddi ve manevi zararların farkında olmaları gerekmektedir. Bu tür yanlış anlaşılıp uygulanan eylemlerden dolayı Anka Böcek İlaçlama ve Haşere Kontrol Firması suçlanamaz, yasal yaptırım uygulanamaz.

Telefon

Telefon
0 232 256 ANKA
Telefon
0 232 256 26 52
GSM
0 543 415 01 69